Guentzelův návrat do Caroliny, debut Michkova či další obrat Blues?

11. 10. 2024, 17:00 » Preview - Autor: NHLportal.cz

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Dnešní večer přinese další porci zajímavých střetnutí. Diváci se mohou těšit na souboj mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning, posilněnou o Jakea Guentzela, který ještě v uplynulé sezóně oblékal barvy Canes. Ruský super talent Matvei Michkov se pokusí přetavit skvělou formu z přípravy při svém debutu proti kosatkám z Vancouveru. O třetí výhru v řadě zabojují St. Louis Blues proti Vegas, Winnipeg vyzve doma Chicago.

CAR CAROLINA (0-0-0) - TBL TAMPA BAY (0-0-0)

Oba celky dnes večer odehrají svůj první duel nové sezóny, nicméně za poslední měsíc, v rámci přípravy, na sebe narazily již dvakrát. Obě tato utkání skončila totožným skórem 2:1 pro Hurikány (v posledním případě až po prodloužení). Nyní lze ovšem očekávat, že týmy nastoupí ve svých nejlepších sestavách. Velká pozornost se bude upínat především k forwardovi Jakeu Guentzelovi, který do Tampy přišel v létě právě z Caroliny, kde v uplynulé sezóně nasbíral 34 bodů ve 28 utkáních (včetně play off). Guentzelův start sice není kvůli nespecifikovanému zranění stoprocentní, 30letý Američan se však účastnil včerejšího tréninku a s velkou pravděpodobností dnes nastoupí. Důležitý souboj proběhne také v brankovišti mezi Andreiem Vasilevskim a Frederikem Andersenem. Tampa se bude muset obejít bez Stevena Stamkose, který přestoupil do Nashvillu. Bude zajímavé sledovat, jak se Blesky se ztrátou tohoto gólostroje od nové sezóny vypořádají.

Statistické preview zápasu najdete ZDE.

WPG WINNIPEG (1-0-0) - CHI CHICAGO (0-1-0)

Chicago a Winnipeg odehrály naprosto protichůdný první zápas nové sezóny. Zatímco Jets rozdrtily Edmonton na jeho vlastním ledě 6:0, Hawks odstartovali ročník ve stejném stylu, jako zakončily ten předchozí – prohrou 5:2 proti Utahu. Světlou stránkou byl alespoň výkon mladíka Bedarda, který si v zápase připsal dvě asistence a poměrně solidní představení Petra Mrázka, jenž sice čtyřikrát inkasoval, nicméně s obdrženými brankami nemohl prakticky nic dělat. Obrovskou sílu v brance mají také Tryskáče. Čerstvý vítěz Vezinovy trofeje Connor Hellebuyck si hned v prvním utkání smlsl na McDavidovi a spol. Nově vzniklé útočné duo Teravainen-Bedard se pokusí Hellebuykovo kouzlo odčarovat. V útočných řadách Winnipegu je kromě například Marka Scheifeleho či Kyle Connora zapotřebí dávat pozor také na třetí útočnou formaci Appleton-Lowry-Niederreiter, kteří proti Olejářům zaznamenali dohromady 7 kanadských bodů!

40,82%Vhazování50,00%

VAN VANCOUVER (0-0-1) - PHI PHILADELPHIA (0-0-0)

Philadelphia Flyers odehraje svůj první zápas po povedené přípravné části na ledě Vancouveru, který má svou sezónní premiéru již za sebou, poté co podlehl Calgary 5:6 po prodloužení. Ne příliš přesvědčivý výkon předvedl brankář Arturs Silovs a lze očekávat, že jej v utkání proti Flyers, při zranění jedničky Thatchera Demka, zastoupí Kevin Lankinen. Lankinen bude muset čelit kvalitní ofenzivě Letců, posilněné o ruský megatalent Matveye Michkova, který po sezóně přišel z KHL. V přípravě Michkov zářil, bodoval ve všech utkáních, do kterých nastoupil (celkem do čtyř) a celkem zaznamenal 7 bodů (3+4). Nyní bude muset ukázat své kvality „na ostro“ při svém debutu v nejlepší hokejové lize světa. Canucks budou spoléhat na své útočná esa Boesera, J.T. Millera či Eliase Petersson, kteří v souboji proti Flames všichni zaznamenali minimálně bod (Boeser s J.T. Millerem dokonce 2 body). Pozorovat se určitě vyplatí i superhvězdu Quinna Hughese. Hughes v zápase s Calgary potvrdil dobrou formu dvěma asistencemi.